Hudobný fond
Prechod na navigáciu | Prechod na koniec stránky
Úvod | O fonde | O fonde
Zákon_č.13/1993 Z.z. E-shop, Predaj nôt, CD, DVD Verzia pre tlač Domov

Pozrite si novinky HF 2017

 

Udelené budú ceny Hudobného fondu 2017

03.10.2017 14.00

Slávnostné odovzdávanie cien Hudobného fondu 2017 v oblasti vážnej hudby, folklóru, džezu a dychovej hudby sa uskutoční 3. októbra 2017 o 14.00 v Zichyho paláci v Bratislave.

Cena Jána Levoslava Bellu bude udelená hudobnému skladateľovi Vladimírovi Bokesovi za dielo Missa posoniensis, op. 55. Nositeľom Ceny Frica Kafendu sa stane koncertný organista Marek Vrábel za výnimočné interpretačné výkony a sústavnú prezentáciu slovenskej organovej tvorby doma i v zahraničí. Cenu Jozefa Kresánka dostane hudobná teoretička a pedagogička Tatiana Pirníková za publikáciu Umelec a intelektuál v zrkadle času, ako objektívne faktografické spracovanie osobnosti a procesov vývoja hudobného života 2. polovice 20. storočia na Slovensku. Nositeľkou Ceny Ladislava Martoníka sa stane jazzová speváčka Hanka Gregušová za vynikajúce interpretačné výkony; vzhľadom na koncertné angažmán speváčky v Kanade, cenu prevezmú otec Ján Greguš a matka Eva Gregušová. Cena Pavla Tonkoviča bude udelená Ondrejovi Molotovi za mimoriadny celoživotný prínos pre folklórne umenie na Slovensku a v zahraničí. Cenu Karola Pádivého dostane Pavel Šianský za dlhoročnú úspešnú skladateľskú, dirigentskú a pedagogickú prácu pre rozvoj dychovej hudby na Slovensku, laureátstvo v autorských súťažiach Novomestská nota a množstvo kompozícií pre dychové hudby na Slovensku.

Profily osobností

Vladimír Bokes

Marek Vrábel

Tatiana Pirníková

Hanka Gregušová

Ondrej Molota

Pavel Šianský

 O cenách Hudobného fondu
Štatút cien Hudobného fondu, / O cenách, / Ocenení - od roku 1963

 


 

Hudobný fond

 

Hudobný fond (HF) je verejnoprávna inštitúcia zriadená zákonom NR SR č. 13/1993 Z. z. o umeleckých fondoch. Hlavným poslaním fondu je podporovať tvorivú činnosť v oblasti hudobného umenia. Hudobný fond vykonáva najmä tieto činnosti:

 

VIDEO Hudobný fond 

VIDEO Podporná činnosť Hudobného fondu

VIDEO Vydavateľstvo Hudobného fondu

VIDEO Musica Slovaca 

VIDEO Eshop Musica Slovaca

 

 


Zákon_č.13/1993 Z.z.Zákon_č.13/1993 Z.z.